↑ Povratak na Natjecanja

Kup KZŽ-e

U organizaciji Šahovskog saveza Krapinsko-zagorske županije i tehničkih organizatora ŠK Krapina i ŠK Laufer Sv. Križ Začretje, 17., 24. veljače i 10. ožujka 2013. održan je Kup Krapinsko-zagorske županije u šahu za 2013. godinu. Pravo sudjelovanja na Kupu KZŽ-e imali su svi registrirani šahovski klubovi s područja Krapinsko-zagorske županije i mogli su nastupiti s registriranim igračima kluba za 2013. godinu. Kup KZŽ-e odigran je u tri kruga: 17., 24. veljače u Krapini (KTC, Bobovje) i 10. ožujka 2013., u Svetom Križu Začretje.
ŠK Polet Zabok pobijedio je u 6 mečeva i i jedan odigrao neriješeno. Najbolji igrač Kupa KZŽ-e je FIDE majstor Branko Zelić koji je postigao 100% učinak (6 bodova / 6 partija).
Natjecanje je prijavljeno rejting-administratoru za Nacionalnu rejting-listu. Troškove rejtingiranja platio je ŠSKZŽ-e. Pravo sudjelovanja u Finalu Kupa Republike Hrvatske ostvario je pobjednik ŠK Polet, Zabok. ŠK Krapina osvojio je treće mjesto.
Kup KZŽ-e sudili su Radmila Švaljek, međunarodna sutkinja; Krešimir Kralj i Aleksandar Švaljek, klupski suci.


Kup KZŽ-e 2013. / Konačan poredak


Mjesto Ekipa Gam. + = - MB Bod. SB. SB
1 ŠK Polet, Zabok 7 6 1 0 13 22,5 80,75 267,25
2 ŠK Straža, Hum na Sutli 7 4 2 1 10 17,5 58,25 206,25
3 ŠK Krapina, Krapina 7 3 3 1 9 17,5 55,25 233,75
4 ŠK Krapinske Toplice, Krapinske Toplice 7 1 5 1 7 15,0 40,75 193,25
5 ŠK Oroslavje, Oroslavje 7 3 1 3 7 14,0 33,00 156,25
6 ŠK Gaj, Mače 7 1 3 3 5 11,5 26,75 129,75
7 ŠK Zelenjak, Klanjec 7 1 1 5 3 7,0 15,75 86,25
8 ŠK Laufer, Sv.Križ Začretje 7 0 2 5 2 7,0 13,25 93,25


Osnovni sastavi ekipa s postignutim rezultatima po pločama

3. ŠK Polet, Zabok (13 MB/22,5 Bod.)


Pl.   Ime Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 Bod Gam. % Rtg-Ø
1 IM Zelić, Zdravko 2404 CRO 0 1 1 = 1 1   4,5 6 75,0 2011
2 FM Zelić, Branko 2352 CRO 1 1 1 1 1 1   6,0 6 100,0 1871
3 MK Janković, Mirko 2102 CRO =     0     = 1,0 3 33,3 1994
4 I Barlović, Tomislav 2068 CRO 1 1 1     1 = 4,5 5 90,0 1894
  MK Kurečić, Mladen 2033 CRO   1 1 1 1 1 = 5,5 6 91,7 1803
  II Bočkaj, Ivan 1916 CRO         =   = 1,0 2 50,0 1874

5. ŠK Straža, Hum na Sutli (10 MB/17,5 Bod.)


Pl.   Ime Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 Bod Gam. % Rtg-Ø
1 MK Zelenika, Zoran 2082 CRO 1 1 0 1 1 0 = 4,5 7 64,3 2018
2 I Hamer, Ivan 2025 CRO 1 1 0 1 1 1 = 5,5 7 78,6 1934
3   Kubale, Marko 1918 SLO 1 = 0     0 = 2,0 5 40,0 1956
4 II Gorup, Damir 1944 CRO = = 0 = 1 1 = 4,0 7 57,1 1863
  III Štruklec, Milan 1824 CRO       1 =     1,5 2 75,0 1628

6. ŠK Krapina, Krapina (9 MB/17,5 Bod.)


Pl.   Ime Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 Bod Gam. % Rtg-Ø
1 MK Frouth, Nenad 2246 CRO 1 0 1 1 1 1 0 5,0 7 71,4 2038
2 NM Frank, Vladimir 2128 CRO 0 0 1 0 0 - - 1,0 7 14,3 2022
3 MK Maslać, Zvonimir 2155 CRO = 1 1         2,5 3 83,3 1954
4 MK Krklec, Josip 2108 CRO 0 1 1 1 0 1 1 5,0 7 71,4 1853
  NM Kruljac, Petra 2069 CRO       1 1     2,0 2 100,0 1766
  II Kozina, Zdenko 1896 CRO           1 1 2,0 2 100,0 1749

2. ŠK Krapinske Toplice, Krapinske Toplice (7 MB/15,0 Bod.)


Pl.   Ime Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 Bod Gam. % Rtg-Ø
1   Deak, Žarko 1679 CRO   0           0,0 1 0,0 1839
2 WIM Maček, Vlasta 2166 CRO 1 1 1 = = 1 1 6,0 7 85,7 2022
3 I Maček, Ivica 1911 CRO 1 0 0 0 1 0 + 3,0 7 42,9 1933
4 III Lacko, Zlatko 1746 CRO =   1 1 0 1 0 3,5 6 58,3 1955
  III Sušnik, Mladen 1893 CRO 1 1 0 0 = 0 0 2,5 7 35,7 1827

8. ŠK Oroslavje, Oroslavje (7 MB/14,0 Bod.)


Pl.   Ime Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 Bod Gam. % Rtg-Ø
1 MK Tišljar, Stjepan 2064 CRO 1 0   0   = = 2,0 5 40,0 2053
2 II Babić, Dalibor 2005 CRO 1 0 0 1 0 1 1 4,0 7 57,1 2003
3 III Vidić, Zoran 1924 CRO = = 1 0 0 1 = 3,5 7 50,0 1930
4 I Babić, Mladen 1895 CRO   = 0 0 0     0,5 4 12,5 1948
  MK Hrgetić, Ivan 1804 CRO 1   1   = = 1 4,0 5 80,0 1814

4. ŠK Gaj, Mače (5 MB/11,5 Bod.)


Pl.   Ime Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 Bod Gam. % Rtg-Ø
1 I Svrtan, Zlatko 2036 CRO 0 1 1 = = 0   3,0 6 50,0 2086
2 I Galoić, Boris 1984 CRO 0 1 1 = 0 0 = 3,0 7 42,9 1979
4 III Mlinarić, Andrija 1921 CRO 0   1 1 1 0 0 3,0 6 50,0 1854
  MK Lešćan, Marijan 1843 CRO = 0   0     = 1,0 4 25,0 1911
  III Huljak, Krešimir 1870 CRO   0 1   = 0 0 1,5 5 30,0 1895

7. ŠK Zelenjak, Klanjec (3 MB/7,0 Bod.)


Pl.   Ime Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 Bod Gam. % Rtg-Ø
1 MK Kojić, Dragutin 2116 CRO           = 1 1,5 2 75,0 1952
2 III Pleško, Marijan 1776 CRO 0 0 0     0 0 0,0 5 0,0 2062
3 IV Vlahović, Zlatko 1676 CRO 0 0 0 0 0     0,0 5 0,0 2115
4 IV Hrastović, Ivica 1745 CRO       0 1 0 1 2,0 4 50,0 1928
  I Geljić, Mato 1784 CRO = 0 0 = 1 = 1 3,5 7 50,0 1885
    Kroflin, Tihomir 1636 CRO 0 0 0 0 0     0,0 5 0,0 1938

1. ŠK Laufer, Sv. Križ Začretje (2 MB/7,0 Bod.)


Pl.   Ime Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 Bod Gam. % Rtg-Ø
1 III Jeršek, Ivan 1839 CRO 0 1 0 = 0 0 0 1,5 7 21,4 2090
2 III Ćepić, Ivica 1700 CRO       = 0 + 1 2,5 4 62,5 1928
3   Dragčević, Branko 1602 CRO 0 0 0         0,0 3 0,0 2174
4   Puljić, Ljubomir 1634 CRO = 1 0     0 0 1,5 5 30,0 1951
    Krznar, Dragutin 1605 CRO 0 0 0 0 0 0 0 0,0 7 0,0 1896
    Vukić, Franjo 1620 CRO       1 =     1,5 2 75,0 1834